فرمانداری شهرستان اشتهارد

تاریخ ایجاد خبر : سه شنبه ۵ دی ۱۴۰۲ ساعت : ۱۲:۵۳

عملیات برداشت مکانیزه پنبه درشهرستان/توسعه سطح زیر کشت پنبه در اشتهارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در دوره آموزش مهارتی اصول فنی و مکانیزه برداشت محصول پنبه در اشتهارد گفت:سطوح زیر کشت پنبه در شهرستان اشتهارد باید افزایش بیابد


توسعه سطح زیر کشت پنبه در اشتهارد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در دوره آموزش مهارتی اصول فنی و مکانیزه برداشت محصول پنبه گفت:کشت وبرداشت پنبه در اشتهارد به صورت مکانیزه رشد خوبی داشته است و برای تکمیل و به صرفه بودن کاشت این محصول استراتژیک باید توسعه در سطح را هم مد نظر قرار دهیم.
 بازدار در حاشیه این دوره آموزشی که با حضور و همراهی فرماندار اشتهارد در یکی از مزارع کشت پنبه شهرستان برگزار شد گفت: خط اعتباری ویژه ای هم در بانک کشاورزی دیده شده که به مدد این خط اعتباری میتوان در همه مسائل زیر بنایی ،روبنایی،تجهیزات مکانیزه و ماشین آلات کشاورزی،دامداری ومرغداری خصوصا کاشت و برداشت پنبه رشد قابل توجهی را شاهد بود.
وی افزایش سطح زیر کشت محصول پنبه در اشتهارد را که سابقه ای دیرینه دارد مورد تاکید قرار داد و افزود:در سالهای اخیر دلیل کاهش سطح زیر کشت این محصول،برداشت پر هزینه آن بود که نیاز به صرف وقت و نفر بیشتری است و این موضوع موجب شد که کشاورزان رقبتی برای کاشت پنبه نشان ندهند.
بازدار خاطر نشان کرد خوشبختانه با ورود یکدستگاه کمباین ویژه برداشت پنبه؛ امسال شاهد این بودیم که کشاورزان پنبه کار اشتهارد با تمایل بیشتری  به کاشت پنبه پرداخته و این روند رو به رشد، امیدواری های زیادی را در پی دارد که انشالله شاهد کاشت بیش از پیش پنبه و برداشت باکیفیت تر آن در اشتهارد باشیم.
در ادامه فرماندار اشتهارد با اشاره به وضعیت جغرافیایی و اقلیمی اشتهارد گفت: شهرستان اشتهارد در گذشته از نظر کشاورزی بسیار پر رونق و قابل قبول بوده است ولی متاسفانه به دلیل خشکسالی های متمادی طی سالهای اخیر سطح زیر کشت محصولات کشاورزی اشتهارد رو به کاهش داشته وکارخانه های پنبه پاک کنی این شهرستان که بعضا قدمتی بیش از صد سال داشته اند نیمه فعال شده بودند.
وی افزود:در تلاش هستیم تا با افزایش و تقویت منابع آبی پایدار، رونق کشاورزی و کاشت پنبه را به دوران آرمانی ش در اشتهارد بازگردانیم و در این بین نقش ترویجی جهاد کشاورزی با دادن مشوق های مختلف وتغییر الگوی کشت و سیستمهای آبیاری بارانی،قطره ای و تیپ ،بسیار مهم است.
کردلو اظهار داشت:شهرستان اشتهارد در زمینه پرورش دام و طیور جزو اولین ها در استان است و این ظرفیت و فرصت بسیار مطلوبی است،چرا که در زمینه کشاورزی هم با ارائه تسهیلات بانکی و بسته های حمایتی به این حوزه مهم اقتصادی در روستا ها نیز کمک کرد.

#گزارش_به_مردم
#فرصت_خدمت 
#به_عقب_بر_نمی_گردیم 
#ما_با_هم_می_توانیم 
#پایان_بلاتکلیفی_ها 
#مهار_تورم_رشد_تولید
#البرز_در_مسیر_توسعه
#البرز_پایتخت_اتحاد_و_همدلی
#دکتر_عبداللهی_استاندار_البرز 
#ابراهیم_کردلو_فرماندار_اشتهارد 
#اشتهارد_در_مسیر_توسعه

@feshtehard
https://t.me/feshtehard
https://chat.whatsapp.com/DQL4LXxx8d4HuBjDzHaKnr
https://eshtehard.alborz.ir
 

فایل دانلود:
فایل پیوست (1)

کد خبر : 34780

منبع : فرمانداری اشتهارد

تعداد بازدید : ۱۷۷

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی :


آمار بازدیدکنندگان
نظرسنجی
اوقات شرعی
 بازدید امروز : ۳۸تعداد بازدیدکنندگان امروز : ۱ نفرکل بازدیدکنندگان : ۱۸۱۸۶نفر
نظر شما در مورد طراحی سایت چیست؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری اشتهارد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.