تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت : ۱۵:۰۳

مجمع مشورتی بانوان اشتهارد تشکیل شد


مجمع مشورتی بانوان اشتهارد تشکیل شد
به گزترش روابط عمومی فرمانداری ، فرماندار اشتهارد با تاکید بر نقش بی بدیل بانوان در تربیت وشکل دهی خانواده از تشکیل این مجمع ابراز خرسندی کرد.
مهندس کردی در این جلسه گفت:زنان در عرصه های گوناگون فرهنگی،اجتماعی واقتصادی وحتی سیاسی نقش مهمی در طول عمر بابرکت انقلاب اسلامی داشته ودارند.
وی افزود:جمهوری اسلامی شخصیت زن را در جامعه اسلامی به یک شخصیت فعال با الگو پذیری از بانوان بزرگ اسلام همچون فاطمه زهرا(س)،حضرت زینب(س) و دیگر بانوانی که در وقایع تاریخی وتاثیر گذار جامعه بشری تاثیر گذار بوده اند،تبدیل کرده است.و امروزه به وضوح میبینیم که نقش بانوان در همه عرصه ها با مردان برابری میکند.
فرماندار اشتهارد با اشاره به نقش زنان و مادران در دوران دفاع مقدس وقبل از درآستانه پیروزی انقلاب اسلامی ،خاطر نشان کرد:در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد حضور زنانی بودیم که تعدادی از آنها رنج زندان دوران ستم شاهی را تحمل کردندو حتی زنانی که در دوران دفاع مقدس به دریج رفیع شهادت رسیدند.
کردی خاطر نشان کرد:برای فعالیت بانوان در جامعه امروز ایران الگوهای بسیاری داریم که همه میتوانند با تاسی به این بانوان بزرگ، نقش مادری، همسری وتربیت جامعه رابه خوبی ایفا کنند
در ادامه این جلسه معاون استاندار در امور بانوان وخانواده سرکار خانم اسماعیلی فرد که به منظور تشکیل وانتخابات این مجمع در سالن جلسات فرمانداری اشتهارد حضور داشت، گفت: این مجمع از 26 قشربانوان تشکیل شده که قرار است این عزیزان، بواسطه حضور در این مجمع، اثر گذاری بانوان را در محافل تصمیم گیری و تصمیمی سازی استانی وشهرستانی نشان دهند.
وی افزود:اشتهارد ششمین شهرستان استان البرز است که مجمع بانوان در آن تشکیل شد.
معاون استاندار درامور بانوان وخانواده ادامه داد:تجربه جهانی نشان داده هر جایی که از زنان  راس مدیریتی تصمیم گیری نقش بیشتری داشته اند  توانسته اند مسائلی  مانند محیط زیست، کودکان خانواده وآسیب دیدگان اجتماعی را نمایندگی کنند.
اسماعیل فرد خاطر نشان کرد:قرار است دراین مجمع 7 کمیته تخصصی تشکیل شودکه این کمیته ها وظیفه دارند مسائل شهری و روستایی را در ابتدای کار به مدیران شهرستانی و در ادامه به مجامع استانی انتقال دهند
گفتنی است درپایان این جلسه با رای حاضرین تعداد 7 نفر از بانوان به عنوان عضو استانی وتعداد 5 نفر به عنوان عضو شهرستانی این مجمع انتخاب شدند
 با ما همراه شوید در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام
@feshtehard
farmandarieshtehard

فایل دانلود:

کد خبر : 17814

منبع : فرمانداری اشتهارد

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۳۲

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری
Link group not found.
Link group not found.
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری اشتهارد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.