تاریخ ایجاد خبر : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸  ساعت : ۱۴:۰۰
راه اندازی پنل های خورشیدی در روستای فردآباد اشتهارد

راه اندازی پنل های خورشیدی در روستای فردآباد اشتهارد

با کمک بهزیستی و اعطا وام، یک خانواده ی دارای ۳ معلول در روستای فرد آباد اشتهارد با اجرای طرح راه اندازی پنلهای خورشیدی در پشت بام خانه برق مورد نیاز دامداری خانگی خود را تامین کرده است.


راه اندازی پنل های خورشیدی در روستای فردآباد اشتهارد
با کمک بهزیستی و اعطا وام، یک خانواده ی دارای 3 معلول در روستای فرد آباد اشتهارد با اجرای طرح راه اندازی پنلهای خورشیدی در پشت بام خانه برق مورد نیاز دامداری خانگی خود را تامین کرده است.
فرماندار اشتهارد درآیین افتتاح وبهره برادی ازاین پروژه و پروژه انتقال برق به روستای یک لنگ که تا قبل ازاین خالی از سکنه شده بود گفت:این روستا به دلیل اینکه امکاناتی نداشت تا ساکنین آن بتوانند در رفاه زندگی کنند، روستا را تخلیه وبه شهرهای اطراف مهاجرت کردند.
وی همچنین در خصوص پروژه اتصال برق یک خانه روستایی به پنل های خورشیدی که با کمک بهزیستی و در یافت وام انجام شده است گفت: مانند این پروژه ها باید توسعه پیدا کند و روستاهای اشتهارد باید به سمت استفاده از برق وانرژی پاک بهره مند شوند
فرماندار اشتهارد با اشاره به مولد بودن روستا ها در تامین مواد غذایی گفت:بخش مهمی از اقتصاد  بر دوش روستاییان و تولید کنندگان مواد غذایی است،بنابراین توجه بیشتر دولت دوازدهم به حوزه روستایی نشان از این دارد که روستاها و مهاجرت معکوس از شهر به روستا یک برنامه بلند مدت است که زمینه های انجام آن در همین دولت شکل گرفته است وامیدواریم در دولتهای بعدی این روند با جدیت بیشتری پی گیری شود.
وی افزود با اجرای طرح برق رسانی به این روستا بیش از 12 خانوار آن مجددا به روستا برگشته و کار دامداری خود را از سر گرفته اند
 
 در ادامه رییس اداره بهزیستی اشتهارد گفت: این طرح به منظور کمک به خانوارهای داری معلولیت در روستاها با اعطا وام 50 میلیون تومانی این طرح به عنوان پایلوت برای اولین بار در اشتهارد واستان البرز انجام شده است.
وی افزود این طرح برلای اولین بار در یک خانواده 3 معلول که به شغل دامداری مشغول هستند وتحت پوشش بهزیستی انجام شده است وقرار است در دیگر روستاها وخانوارهای داری معلولیت هم اجرا شود.
 با ما همراه شوید در شبکه های اجتماعی ایسنتاگرام وتلگرام farmandarieshtehard 
@feshtehard
 
 

کد خبر : 17876

منبع : فرمانداری اشتهارد

تعداد بازدید : ۴۱

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :


ادارات کل استانداری
Link group not found.
Link group not found.
  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق این مادی و معنوی این سایت متعلق به فرمانداری اشتهارد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع آزاد می باشد.